Vefk

Vefk

Vefk

Vefk, insanların, hayatta karşılaştıkları durumlar üzerine başvurabilecekleri manevi yollar arasındadır ve İslam’da yeri olan özel bir manevi yöntemdir. İnsanlar dinimiz gereğince, hayatta diledikleri bir durum olduğunda Allah’a dua ederler.  İşte vefk, en basit şekilde açıklanırsa, ettiğimiz bu duaların kabul edilmesi ve duanın daha güçlü şekilde yapılması için kullanılan özel bir manevi yöntemdir. Geçmişi çok eskilere dayanır ve İslamiyet içinde varlığı güçlü şekilde kabul edilir. Müzelerde görebileceğiniz tılsımlı gömlekler vb. eşyalar, şifalı olduğu bilinen ayetlerin yazılması, işlenmesi yoluyla yapılmışlardır.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Vefk yapmak herkesin elinden gelen bir iş değildir. Vefk yapabilmek için herkeste olmayan bazı kabiliyetlere sahip olmak ve havas gibi bazı ilimlere hâkim olmak gerekir.  Yani kısacası toplumda hoca ya da medyum diye adlandırılan kişiler vefk işinin altından kalkabilir. Bu yüzden eğer vefk yaptırmak istiyorsanız, öncesinde iyi bir araştırma yapmalı ve doğru adrese gittiğinizden emin olmalısınız. Faslı Medyum Amir Ahmed, uzun zamandır vefk konusunda yaptığı çalışmalarla bilinmektedir ve doğru bir adres olabilir.

Vefk Hazırlanması

Vefkin hazırlanması aslında herkesin aşina olduğu bazı işlemler kullanılarak yerine getirilmektedir. Birçok kişinin daha önce duymuş olduğu ebced hesabı vefk hazırlanması için çok büyük bir öneme sahiptir. Ebced hesabı, Arap alfabesindeki harflerin bir sayıya karşılık geldiği kabul edilerek yapılan bir hesaptır ve vekfte yer alacak duaların ve ayetlerin doğru şekilde yazılması için kullanılır.

Vefk için, bir kâğıda yukarıdan aşağıya ve sağdan sola dualar ya da ayetler yazılabilir, harfler belli bir sıraya ve hesaba göre yazılabilir hatta bazı durumlarda şekiller de çizilebilir. Vefkte hesap da çok büyük bir öneme sahiptir. Vefkin etkili olabilmesi için, eğer karelerin içine sayılar yerleştirilecekse, bu sayıların yukarıdan aşağı toplandığında verdikleri sonuçlar eşit olmalıdır. Eğer hesapta bir yanlışlık çıkıyorsa vefk de sorunlu olacaktır.

Vefk İşe Yarar mı?

Bu tip manevi konular hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan bazı insanlar, yetersiz bilgilerinden kaynaklı olarak, vefkin İslam’da bir yeri olmadığını, vefk yapmanın insana herhangi bir şekilde fayda sağlamayacağını, hatta vefkin haram ya da günah olduğunu iddia etmektedir. Bunlar kesinlikle doğru değildir. Vefk kesinlikle İslamliyet’te yeri olan bir kavramdır ve çok eskilerden beri kullanılmaktadır. Hatta Osmanlı döneminde padişahların bile vefkten yararlandığı bilinmektedir. Ama havas ilmine hakim olmayan kişiler tarafından rastgele hazırlanmaması ve kullanılmaması önerilmektedir.

Vefk, çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Vefklerin toplumda tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında bağlama, evlenmeye ikna, aşık etme, büyüden korunmadır. Bu farklı amaçların hepsi için hazırlanacak vefkler hazırlanış aşamaları ve içerikleri arasından farklılık gösterecektir. Bu yüzden mutlaka sizin ne istediğinizi anlayan ve sizin amacınız doğrultusunda vefk hazırlayabilecek bir uzman medyuma giderek vefk için destek alın. Ayrıca vefkler hakkında akıldan çıkartılmaması gereken bir başka konu da vefklerin kişiye özel hazırlandığıdır.  Zaten gerçekten işinin uzmanı olan bir medyuma gittiğinizde size bunu belirtecektir. Bir kişi için hazırlan vefk, başkasını asla etkilemez.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*