Vefk Nedir

Vefk Nedir

Vefk Nedir?

Dua etmek, dünyadaki tüm Müslümanların neredeyse hayatlarındaki her gün başvurdukları, Allah’tan yardım dileme ritüelidir. Dua etmek İslamiyet’te büyük öneme sahiptir ve dua eden insanların manevi anlamda güçlendiğine, Allah’ın rızasını kazandığına inanılır. Dua etmenin farklı şekilleri vardır ve çok eski zamanlardan beri insanlar edilen duaların daha güçlü olması ve daha makbul şekilde edilmesi için yöntemler aranmıştır. Vefk de bu yollardan biridir. Vefk İslam tarafından kabul edilmiş bir gerçekliktir ve tarihi çok eskilere dayanmaktadır.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Vefk yapmak bir dua etme yöntemidir fakat günlük hayatta edilen dualar gibi herkesin yapabileceği bir dua biçimi değildir. Vefk, İslami gizli ilimlere (havas ilmine) sahip olan ve ebced hesabını bilen insanların hazırlayabileceği bir dua yöntemidir. Eğer ulaşmak istediğiniz bir emel için güçlü şekilde dua etmek istiyorsanız ve vefk yaptırmaya karar verdiyseniz, mutlaka araştırma yapmalı ve iyi şekilde vefk hazırlayabilecek, bu konuda tecrübe ve ilim sahibi bir hocaya ya a medyuma başvurmalısınız.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefkin yapılması için doğru şekilde atılması gereken kritik adımlar vardır. Bu noktalarda bir yanlışlık yaşanırsa, vefk tutmayacaktır. Vefkin doğru şekilde yapılabilmesi için çeşitli İslami ilimlere hâkim olmak gerekir. Herkesin hayatında en az bir kere duymuş olduğu ebced hesabı vefk yapılmasında çok önemlidir.  Ebced hesabına göre, Arap alfabesindeki harflerin her birinin rakamsal olarak bir karşılığı vardır.

Vefk hazırlanırken, ebced hesabı da yapılır ve yazılacak harflere karar verilirken bu hesap dikkate alınır. Bu yüzden, ebced bilmeyen birinin vefk yapabilme olanağı yoktur. Vefk yapılırken kağıda sağdan sola ve yukarıdan aşağıya harfler yazılabilir, ayetler ve dualar yazılabilir, şekiller de yapılabilir. Eğer vefk yapılırken sayılardan yararlanıldıysa, bu sayıların yukarıdan aşağıya toplandığında mutlaka eşit olması gerekir.  Eğer hesap eşit çıkmazsa vefkte bir hata vardır ve edilen dua da tutmayacaktır. Bu yüzden, vefki yapabileceğiniz medyumu seçerken bu noktaları dikkate almak gerekir. Faslı medyum Amir Ahmed, vefk konusunda oldukça tecrübelidir ve beklentinizi karşılar.

Vefk Yapmak Caiz mi?

Birçok insan, vefkin faydalarının farkında olsa bile, edindiği bazı yanlış bilgiler sebebiyle vefkin tehlikeli olduğu, haram kılındığı ve yapılmaması gerektiği düşüncesine kapılmaktadır.  Fakat bunlar tartışmalı konulardır. İslam’da Vefk kabul edilmektedir ve doğru şekilde yapılması gerektiğini tavsiye eden birçok alim vardır. İnsanlar çok eski zamanlardan beri yapılan duaların etkisini artıracak çeşitli yöntemlerden yararlanmaktadır ve Vefk de bunlardan birisidir. Vefk doğru yapıldığında tamamen iyi niyetli bir eylemdir ve kimseye zarar vermeyecektir. Edilen duanın gücünü artırmak tek amaçtır.

Vefk hakkında akılda tutulması gereken bir diğer önemli bilgiyse vefkin kişiye göre hazırlandığıdır. Her vefk, vefki talep eden kişiye özel olarak hazırlanmaktadır ve sadece o kişi üzerinde etkili olur. Başka birisi için hazırlanmış vefk kullanılamaz.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*