Vefk Nasıl Hazırlanır

Vefk Nasıl Hazırlanır

Vefk Nasıl Hazırlanır?

İnsanlar çok eski zamanlardan beri dualarını daha kuvvetli hale getirmenin çeşitli yollarını aramaktadır. İslam’da, bazı manevi yönden güçlendirilmiş yollar aracılığıyla yapılan duaların daha tesirli olması ve kabul olma ihtimalinin daha yüksek olması kabul edilen bir gerçektir. Allah’a dua ederken maneviyatı daha güçlü bir şekilde kullanmak için yapılabileceklerden birisi de vefk olarak adlandırılan yolu kullanmaktır.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Vefk, önemli İslam bilginleri tarafından varlığı ve doğruluğu kabul edilmiş bir özel dua biçimidir ve çok eskilerden beri insanlar tarafından kullanılmaktadır. Osmanlı’da dq birçok padişahın vefk ilminden yararlandığı bilinmektedir.  Kısacası vefk gerçekten kullanılan ve İslam’da kabul gören özel bir dua yöntemidir fakat uygun ellerde yapılması gerekir. Vefk yapılırken bazı ayetlerden ve dualardan yararlanıldığı için, yanlış şekilde hazırlanması, istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Vefk Ne İçin Yapılır?

Vefkin yapılmasındaki temel amaç, dua etmektir. İnsanlar Allah’a sık sık dua ederler ve dua etmek İslam’da takdir gören bir davranıştır. Dua etmenin, Allah’tan bir şey dilemenin Allah’ın rızasını kazanmanın bir yolu olduğu bilinmektedir. Vefk de aslında bir duadır ve Vefkin yapılma amacı da edilen duaları daha güçlü hale getirmek ve daha doğru bir şekilde dua edebilmektir. Kısacası vefk, dua etmek için yapılır ve Allah’In bu şekilde yapılan duayı kabul etmesi, kişinin muradına kısa sürede kavuşması hedeflenir.

Vefk Ne Şekilde Yapılır?

Vefk yapılması için ilk olarak, bu işlerin altından kalkabileceği net olarak bilinen, işinin gerçekten ehli bir medyuma veya başka bir deyişle hocaya ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü daha önce de belirtildiği gibi Vefk özel bir dua yöntemidir. Kendi başına bir ilim olduğu gibi, yapılması için bir takım farklı ilimlerden de yararlanmak gerekir.

Vefk için mutlaka bilinmesi gereken yöntemlerin başında ebced hesabı gelmektedir. Ebced hesabı, Arap alfabesine göre oluşturulmuş bir hesaptır. Bir kelimede kullanılan harflerin rakam olarak neye karşılık geldiği tespit edilerek bir hesap yapılır ve kelimelerin ebced değerleri ortaya çıkar. Bu hesap vefk için çok önemlidir. Kelimeler ya da harfler yukarıdan aşağı, sağdan sola yazılırken ebced hesabı dikkate alınır. Eğer vefk yapmak için harflerden değil rakamlardan yararlanılıyorsa, bu rakamların yukarıdan aşağı toplandığında mutlaka eşit çıkması gerekmektedir.

Eğer eşit çıkmıyorsa vefk hatalıdır ve tutmayacaktır. Bu yüzden vefk mutlaka bu işte uzman olan bir medyuma başvurarak yapılmalı ve risk alınmamalıdır. Görülebileceği gibi, vefk yapabilmek için ayetleri ve duaları doğru şekilde yazmaya, ebced hesabı bilmeye gerek vardır ve bunları da sadece işinde uzman bir medyum yapabilir. Vefk yaptırmayı düşünenlerin aklında tutması gereken diğer bir önemli konu da vefkin kişiye özel yapıldığıdır. Kişilerin ancak kendileri için hazırlanmış olan vefkleri kullanabilecekleri, onlardan fayda sağlayabilecekleri söylenebilir.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*