Muska

Muska

Muska

İnsanlar için gözle görülür ve elle tutulan objeler ve nesneler çok önemlidir çünkü somutturlar. Bunun yanı sıra hayatın bir de gözle görünmeyen, manevi yönleri vardır. Özellikle maneviyatı yüksek olan ve inancı yeterli olan insanlar bu konuda çok önemli bir inanca sahiptir. Nazar, büyü ve iman esaslarının bulunduğu başka bir alemde, insan hayatını doğrudan etkileyen unsurlar vardır ve bunların inkâr edilmesi mümkün değildir. Bu gibi durumlarda özellikle nazarlardan ve kötülüklerden, büyülerden korunmak için insanlar muska kullanmaktadır. Peki, muskanın tam olarak ne olduğunu, ne anlama geldiğini biliyor muyuz

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Muskalar genellikle ayet ve dualarla birlikte hazırlanmış olan ve üçgen şeklinde olan deri paket içerisine kâğıdın güzelce katlanıp konulmasıdır. Sonrasında ise bir kolye şeklinde boyna asılabilir. Böylelikle muska nedir diye sorulduğunda gözümüzün önüne bunlar gelir. İçinde Arapça yazılar bulunmakla birlikte içeriği son derece zengindir ve bu nedenle manevi boyutu da çok yüksektir. Bu muskalar insanları kötülükten korur ve bu yönüyle de inançlı, manevi yönü yüksek olan insanlar için çok önemli bir koruma unsurudur. Muska, nerdeyse hayatımızın bir parçası durumundadır ve birçok yerde muska takan insanla karşılaşırız.

,Muska Nerelerde Kullanılmaktadır?

Muska nedir sorusuna yeterli olmasa da kısaca cevap verdik. Peki hayatımızın vazgeçilmez koruyucu unsuru olan muskalar nerelerde kullanılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere muskalar insanları kötü büyülerden veya nazarlardan korumak amacıyla kullanılmaktadır. Hastalıklardan da koruduğu bilinmektedir ve bu nedenle birçok insanın muskalara umut bağladığı bilinmektedir. Bu özellikleriyle muska hayatımızda çok önemli bir koruyucu rol üstlenmiştir.

Muska Nasıl Hazırlanır?

Muskayı yapmak için öncelikle bir kâğıda ayet ve duaların birlikte yazılması gerekmektedir. Sonrasında bu kâğıt üçgen şekilde katlanır ve ilk aşama bitmiş olur. Sonrasında genellikle deri ve metal kaplamalı olan bir kolye gibi bir ipliğe bu ayet ve duaların olduğu kâğıt konur. Bu şekilde insanlar bir kolye gibi muskayı takabilirler ve bu kolaylık sayesinde insanlar her an yanlarında muskayı taşıyabilir durumda olurlar. Muskanın yıllardır insanları zararlı olaylardan koruduğu bilinmektedir ve manevi yönünün güçlü olduğu, insanları rahatlattığı da bilinmektedir bu nedenle yıllardan beridir kullanılır.

Allah tarafından yaratılmış çok sayıda alem bulunmaktadır ancak bu alemlerin sayısını ancak Allah bilir. Biz yine de her alemden gelecek sorunları yok etmeye çalışırız. Bu konularda kendilerini geliştirmiş, yeterli bilgi ve birikime sahip hocaların da genellikle büyü veya diğer kötü amaçla yapılmış şeyleri yok etmek için muska kullandığını tarihler boyunca bilmekteyiz. Kimi insanlar muskalara bir hurafe gibi yaklaşır ancak bu konuda inancı olan insanlar için muskanın nasıl bir koruyucu olduğu yıllardır kanıtlanmaktadır. Eğer bu gibi konularda yardım almak isterseniz, kesinlikle işinde tecrübeli bilgi ve birikimi yüksek bir hocayla iletişime geçmelisiniz.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*