Muska Nedir

Muska Nedir

Muska Nedir?

Muska insanların genel olarak boyunlarında taşıdıkları ve kendilerini kötü unsurlara karşı koruyacağına, sıkıntılardan kurtaracağına inandığı nesnelerdir. Muskanın içinde çok özel dualar ve yazılar bulunmaktadır ve manevi açıdan çok güçlüdürler. Bu konu hakkında uzmanlaşmış, kendini eğitmiş medyumlar veya hocalar tarafından hazırlanırlar ve çok farklı amaçlara hizmet edebilirler. Muskanın hazırlanması çok büyük bir ustalık ve özen gerektirir bu nedenle uzman medyum veya hocalar tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü muska hazırlanırken kişilerin amaçlarına uygun olarak ayetler, sureler veya dualar seçilir. Bu durumun yanı sıra bu ayetlerin, duaların sırasına uygun şekilde yazılması ve muskanın tekniğine uygun olarak yazılıp üçgen formunda katlanıp saklanması mühim noktalardır.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

İnsanlar, hayatlarında yaşanan çeşitli sıkıntılardan veya bahtsızlıklardan kurtulmak için, kendilerine manevi anlamda ferahlık veren muskalardan faydalanırlar. Muskalar kimi zaman kimi insanlara sıkıntılar vermek amacıyla da yazılabilirler. Hatta kötü amaçlarla büyü yapmak için de kullanılabilirler ve dini bilgisi yüksek hocalar veya medyumlar tarafından hazırlanması gerekir. Muskalar halk nezdinde uzun yıllardır değerini hiç yitirmemiştir ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Muskaları genellikle insanların boynunda üçgen şeklinde olan deri kılıfların içinde görürüz, bu gördüğümüz muskaların içinde yazan yazılara sadece muskayı hazırlayan kişiler karar verebilmektedir. Bunun nedeni her durum için farklı içerikler kullanılmasıdır ve yazılan yazılar genellikle Arapçadır. Her konuda olduğu gibi muska konusunda da bilgisi olmayan ancak insanlar üzerinden fayda sağlamaya çalışan kişiler mevcuttur. Bu kişilerden uzak durmak, bu konuda son derece dikkatli olmak çok önemlidir. Çünkü bu tarz kişiler sahte muskalar hazırlarlar ve yazdıkları şeyler kimseye fayda sağlamadığı gibi, zararlarına da olabilir. Bu nedenle muska hazırlatmak istiyorsanız çok titiz bir çalışma yapmalı ve mutlaka bu konuda uzman, işinin ehli bir medyuma gözükmelisiniz. Bu konu hakkında başarılı çalışmalara imza atmış kişileri bulmak çok önemlidir.

Muska Çeşitleri

Muskaların kullanım amaçları daha önce de bahsettiğimiz gibi çok çeşitlidir. Mesela bazı büyü uygulamalarında büyüyü yapan kişilerin hazırladıkları muskaları kimsenin ulaşamayacağı, tamamen gizli bir noktaya saklamaları ve daha sonra etki altına alınacak kişilerin bu muskanın saklı kaldığı süre zarfında çok büyük sıkıntılara maruz kalması gibi uygulamalar mevcuttur. Bununla birlikte fayda sağlayacak amaçlar için hazırlanan muskaların varlığına da sık sık şahit olmaktayız. Belli konularda sıkıntı içinde olan kişilerin de muskalardan yardım aldıklarına sık sık şahit olmaktayız. Özellikle, nazar, büyü vb.  durumların etkisinde olduğuna inanan kişiler muskaları üzerlerinde taşırlar ve bu şekilde sorunlardan kurtulduklarından bahsederler. Görüldüğü üzere muskaların çok çeşitli bir kullanım alanı vardır.

Ancak bu noktada asıl önemli olan şey hazırlanan muskanın içeriğinde neler olduğudur. Yani ulaşılması istenen amaç neyse ona uygun dualar veya ayetler seçilmeli ve kağıtların üzerine yazılmalıdır. Herhangi bir muskayı alıp içine bakacak olursak çeşitli dualar, ayetler, sureler veya Allah-u Teala’nın her biri birbirinden gizemli ve faydalı olan Esmaları çıkar. Bazen bu bilgilerin kağıtlara birkaç defa yazılması da gerekebilir. İşte bu noktada muskayı hazırlayacak olan kişinin bilgi ve birikimleri çok önemlidir. Çünkü hazırlanan muskadan istenen sonucun alınabilmesi için içeriğin doğru olması çok önemlidir ve bu konu ciddi bir tecrübe ister, bu konuda uzmanlaşmış olmayı ister. Kısacası hazırlanan muskanın amacına uygun sonuçlara ulaşmasını istiyorsanız, Medyum Amir Ahmed gibi yetenekli ve bilgili bir hocadan/medyumdan yardım almalısınız.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*