Muska Nasıl Yazılır

Muska Nasıl Yazılır

Muska Nasıl Yazılır?

Muska, Türkiye’de yaşayan neredeyse herkesin aşina olduğu, içinde çeşitli duaların yazıldığı, kullanım şekli değişkenlik gösterebilecek, genellikle üçgen biçimde ve deri muhafazalarda korunan ve manevi yönü yüksek, koruma amaçlı tılsımlar olarak anlatılabilir.

Muskalar mutlaka bu işte uzman olan medyumlar ya da hocalar tarafından hazırlanmalıdır. Çünkü muskalar bir anlamda büyülü nesnelerdir ve yanlış bir adımın atılması gerçekten istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir.  Muskanın amacına uygun şekilde yazılabilmesi için doğru ayetlerin ve duaların seçilmesi çok önemlidir. Bunun altında da sadece bu işte ehil olan bir medyum kalkabilir.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Muska Nerede Kullanılır?

Muskaların kullanım şekilleri ciddi şekilde farklılık gösterebilir. Bazı insanların muska yazdırma amacı kendisini çeşitli belalardan korumak, yaşadığı bir takım içsel sıkıntıların üstesinden gelmekken, bazen de büyü yapmak ya da büyü bozmak amacıyla da kullanılabilmektedir. Bir kişi, kendisine büyü yapılması ihtimalinden korumak için de kendisine muska yazdırabilir.

Muskalar sık şekilde boyunda bir kolye gibi taşınırken, bazen de yaşanan yerin kuytularına koyulabilir.  Muskanın, kendisinden beklenenin yerine getirmesi için neler yazılması gerektiğine sadece muskayı yazan kişi karar verebilir. Büyüden korunma ya da şanssızlıklardan kaçınma amacıyla yazılmış muskaların hazırlanışı birbirinden son derece farklıdır. Muskaların içine hangi duaların yazması gerektiğine muskayı hazırlayan hoca veya medyum karar vermelidir. Kötü niyetli, şarlatan diye nitelendirilebilecek kişiler, insanları muska yazabildikleri yönünde sahte bilgilerle kandırmaktadır. Bu kötü niyetli kişiler, bir muskanın nasıl hazırlanacağını bilmediklerinden muskaların içine rastgele şeyler yazar ve bu da, muskanın işe yaramamasına hatta zarar vermesine neden olabilir. Bu yüzden muskayı yazdıracağınız kişiyi iyi seçmelisiniz ve gerçekten işinin ehli olan kişilerden destek almalısınız.

Muska Yazma Aşamaları

Muskanın nasıl yazılacağı, muskadan ne beklendiğine göre değişmektedir. Muskanın amacı neyse, bu amaca uygun dualar ve ayetler seçilmeli ve yazılmalıdır. Yani muska yazmanın ilk aşaması, kâğıda duaların ve ayetlerin yazılmasıdır. Muskaların içine baktığımızda göreceklerimiz çeşitli dualar ya da ayetler hatta zaman zaman Allah’ın adları olacaktır. Burada anahtar nokta, duaların, ayetlerin ya da Allah’ın isimlerinin doğru sırayla yazılmış olmasıdır.  İşte bu yüzden, muska yazdırılacak kişinin alanında uzman olması çok önemlidir.

Kâğıda duaların yazılmasından sonra katlama aşamasına geçilir. Katlama aşaması da zannedilenin aksine hayati öneme sahiptir çünkü kağıtlar katlanırken ayetlere veya dualara hiçbir şekilde zarar verilmemesi gerekmektedir.  Ayetler veya duaların yazılı olduğu kağıtlar katlanırken yırtılmamalıdır. Katlama işinin de tamamlanmasının ardından muska, muska yazdırmak isteyen kişiye verilir ve nasıl kullanılacağı anlatılır. Bazı muskaların kişinin devamlı yanında olması, bedeninde kalması gerekirken, bazı muskaların da evin ya da kişinin zaman geçirdiği yerin gizli bölgelerine konması gerekmektedir. Unutmayın ki kendiniz hazırlamaya çalıştığınız muskalar, muska yazmayı bilmediğiniz için bir işe yaramayacaktır bu yüzden her işte olduğu gibi muska yazmada da işin ehline gitmekten vazgeçmeyin.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*