Havas İlmi

Havas İlmi

Havas İlmi

Tılsım, sihir veya büyü gibi kavramlar varlıkları İslam’da net bir şekilde kabul edilen manevi kavramlardır. Tılsımların veya büyülerin ortaya çıkması için bu tip konulara doğuştan kabiliyeti olan insanlara ve bu insanların da bazı ilimleri öğrenmesine ihtiyaç vardır. Havas ilmi de bu ilimlerin en önemlilerinden biridir. Havas ilmi temel olarak, dünyanın görülmeyen boyutu ile iletişime geçebilme yeteneğine verilen isimdir. Dünyanın görülmeyen boyutu derken kastedilen anlam oldukça geniş olabilir. Örneğin, Kuran’da geçen bazı ayetlerin altında diğer insanların göremeyeceği derin ve gizli anlamlar yatıyor olabilir. Havas ilmine sahip olan insanlar bu anlamları görebilir. Bu anlamlar da çeşitli büyülerin ya da tılsımların ortaya çıkarılması ya da bozulması amacıyla kullanılabilir. Havas ilmi aynı zamanda Esma-ül Hüsna ve Ebced ilmiyle de çok yakından ilişkilidir ve çeşitli uygulamalarda sık sık birlikte kullanıldıkları görülür.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Havas İlmi Ortaya Çıkışı

Havas ilminin ilk ortaya çıkışı Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V) kadar gitmektedir. Kuran’da, Bakara suresinin 102. ayetine bakıldığında peygamberimize, Harut ve Marut isimli iki melek tarafından bu ilimin öğretilmiş olduğu görülecektir.  Bu ilim çok eskilerden beri kullanılmaktadır.  Ayrıca Hz. Süleyman da bu ilmi uygulayabilenlerden biridir. Havas ilminin günümüze ulaşması da peygamberinizin bu ilmi Hz. Ali’ye aktarması ile gerçekleşebilmiştir. Hz. Ali de bu ilmi ehil olan kişilere aktarmış ve bu şekilde ilim yüzlerce yılı aşıp bugüne kadar gelebilmiştir.  Bu tip manevi konuların hepsinde olduğu gibi havas ilmi konusunda da iyi niyetli olmayan ve amaçları insanları kandırarak maddi kazanç elde etme olan kişiler mevcuttur.  Havas ilmine sahip olduğunu iddia eden kişiler insanları büyü, tılsım vb. işleri yapma ya da bozma vaadiyle kandırmaya çalışmaktadır. Bunlardan kaçınmak ve gerçekten işinin ehli olan medyumlara giderek destek almak gereklidir.

Havas İlmi Özellikleri

 Havas ilminin belirli bir kurallar kitabı vardır ve uzman medyumlar atılan her adımda bu kitaba bakmaktadır. İsmi Cifir olan bu kitabı Hz. Ali yazmıştır ve daha sonra da İslam aleminin önemli alimlerine vermiştir. Bu alimler arasında İmam Gazali de bulunmaktadır. Yani Havas ilmi, İslam’da tamamen kabul görmüş bir ilimdir.  Havası öğrenmek için bir havas hocasından el almak gerekmektedir. Daha sonra zamanla bu ilmin incelikleri öğrenilir ve uygulanmaya başlanır.  Alanında gerçekten uzman bir medyum havas ilmini en iyi şekilde kullanarak insanlara yardımcı olacaktır.  Havas ilminden yararlanılan alanlar arasında cin musallatı vakalarının çözülmesi, büyülerin yapılması ya da bozulması, tılsımların yapılması, uzaklaştırma faaliyetleri, kötü alışkanlıklardan kurtulmaya yardımcı olunması sayılabilir.  Fakat bu işlemlerin yapılabilmesi için Havas ilmini uygulayan medyumun gerçekten işinin ehli olması ve ne yaptığını bilmesi çok önemlidir. Aksi halde yapılan çalışmalar boşa gidecek hatta ters sonuçlar verebilecektir. Bu yüzden gerçekten işinin ehli olan uzmanlardan şaşmamak gerekir.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*