Gizli İlimler

Gizli İlimler

Gizli İlimler

Gizli ilimler, birçok manevi faaliyete kaynaklık eden ve büyü, tılsım vb. kavramlar ile ilgilenen kişilerin bilgi sahibi olması gereken ilimlerdir. Nasıl dünyanın fiziksel ve maddi yanıyla ilgilinen pozitif bilimler varsa ve bu bilimlerin her birinin kendi konusu olup, fizik, kimya, biyoloji gibi dallara ayrılıyorsa, gizli ilimlerin de farklı kategorileri vardır ver her biri ayrı bir uzmanlaşma gerektirir. Birbirleriyle de ilişkili olan bu ilimler hakkında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek için kişiler uzun zaman harcamaktadır.   Medyumlar gizli ilimlere büyü yaparken ya da büyü bozarken veya çeşitli tılsımlar, muskalar hazırlarken ihtiyaç duymaktadır. Alanında tecrübe ve bilgi sahibi medyumlar gizli ilimler hakkında yapılan araştırmalara devamlı olarak katkı sağlamakta ve böylelikle bu alanda her gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Gizli ilimler birbirinden farklı ilimler olmakla birlikte, benzer amaçlar için kullanılabilmektedir. Bu yüzden her medyumun bu ilimlerde kendisini geliştirmesi gerekmektedir. Medyumlar bu ilimlerin hepsi hakkında belli oranda bilgi sahibi olsa da her medyumun uzmanlığı farklıdır. Kimi medyum havas ilmi konusunda uzmanken kimi vekf alanında, kimi de hüddam ilmi alanında uzman konumundadır. Bu ilimlerin hepsi büyü, tılsım vb. faaliyetler için büyük öneme sahiptir ve bu ilimler hakkında bilgi sahibi olmayan kişilere bu işler için gitmemek gerekir.

Büyünün varlığı İslam dini tarafından da net şekilde kabul edilmektedir. Fakat büyü yapma yeteneği her insana bahşedilmemiştir. Sadece manevi yönü doğuştan diğer insanlara göre daha kuvvetli olan ve Allah’ın bu tip yetenekleri bahşettiği insanların sihir yeteneği vardır. Önemli olansa gizli ilimleri kullanarak bu yetenekleri geliştirmek ve insanlara faydalı olacak sonuçlar ortaya çıkarabilmektir.

Gizli ilimler, medyum seçimleri konusunda da çok önemlidir. Kendisinin medyum veya hoca olduğunu, büyü yapabildiğini veya bozabildiğini iddia eden birçok insan mevcuttur. Bu insanlar arasından sadece gizli ilimler hakkında fikir sahibi olan ve gizli ilimleri ortaya koyduğu işlerde kullanabilenlere güvenmek gerekir.

Örneğin sizin veya bir yakınınızın üzerinde bir kara büyü olabileceğini fark ettiniz ve bu büyünün bir medyum aracılığıyla bozulmasını istiyorsunuz, başvuracağınız medyumun mutlaka metafizik varlıklarla ilişki kurma (hüddam) özelliğine sahip olması gereklidir. Bu yeteneğe sahip olmayan birinin bir kara büyünün üstesinden gelme şansı yoktur. Çünkü kara büyülerin yapımında cinlerden yardım alınır ve kötü bir cinin büyünün yapıldığı kişiye musallat olmasıyla büyü ortaya çıkar.  Kara büyünün ortadan kalkması için yapılması gereken, büyüde kullanılan cinin görevinden vazgeçirilmesi ya da bazen cinin yok edilmesidir. Bunu başarabilmek için de cinlerle iletişim kurabilmek ve hatta onları kontrol edebilmek gerekir.  Bu da hüddam ilmini  bilmeyi gerektirir. Yani kısacası hüddamlık gizli ilmine sahip olmayan birine kara büyüyü bozması için başvurmamak gerekir.  Gizli ilimlerin önemi bu şekilde daha iyi anlaşılabilir.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

 

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*