Gizli İlimler Nedir

Gizli İlimler Nedir

Gizli İlimler Nedir

Gizli ilimler, İslam’da varlığı kabul edilen, büyü veya tılsım yapılması ya da muska yazılması gibi çeşitli faaliyetlerde kullanılan ilimlerdir. Bu ilimlere sahip olan kişiler insanlara çeşitli şekilde yardım edebilir. Manevi konularda yaşanan sıkıntıların çözümü için mutlaka alanında uzman bir medyuma başvurmak gereklidir. Bir medyumun gerçekten uzman olduğunu anlamak da onun gizli ilimler hakkında bilgi sahibi olup olmadığını öğrenmekten geçmektedir. Gerçekten işinin ehli olan bir medyum, kabiliyetini ortaya koyarken gizli ilimlerden yararlanır ve ne yaptığını bilerek hareket eder. Eğer büyü ya da tılsım gibi konularda bir desteğe ihtiyacınız varsa ve kime başvuracağınız konusunda kararsız kaldıysanız, araştırmalarınızı yaparken, başvuracağınız medyumun gizli ilimler hakkında bilgi sahibi olup olmadığını mutlaka öğrenin.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Gizli İlimlere Neler Dahildir

Gizli ilimler birçok farklı ilmi kapsamaktadır. Kendilerini medyum olarak tanıtan fakat asıl amacı insanların duygularından yararlanıp onları kandırmak olan kötü niyetli kimselerin, büyü yaparken ‘’gizli ilim’’ adı verilen ve aslında olmayan bir ilimden faydalandıklarını iddia ettikleri görülmüştür.   Fakat aslında ‘’gizli ilim’’ adı verilen tek bir ilim bulunmamaktadır. Gizli ilimler birçok farklı ilimden oluşmaktadır. Bu ilimler arasında havas, hüddam, vefk, ebced gibi ilimler sayılabilir. Bu ilimlerden her birinin farklı kullanım alanları vardır ve her birinde uzmanlaşmak gerçekten uzun yıllar alır. Yapılacak büyü, tılsım ya da başka bir manevi çözüm yöntemi için bunlardan hangisi gerekiyorsa o kullanılmalıdır. Hangi durumda hangi gizli ilimden yararlanmak gerektiğini bilmek de uzmanlık gerektirmektedir.

Örnek vermek gerekirse, havas ilmi, Kur’an’da yer alan ayetlerdeki gizli anlamları görme yeteneğine verilen isimdir. Bu ilme sahip olan kişiler, ayetlerin gizli anlamlarını görebilirler ve bu gizli anlamlar çeşitli büyülerin yapılmasında veya bozulmasında kullanılabilir.  Vefk ilmiyse, belli ayetlerin ve duaların, belirli bir sıralamaya göre kağıtlara yazılmasıyla ortaya çıkarılan özel dua yöntemine verilen isimdir.  Bu ilim de ortaya güçlü duaların çıkmasını sağlamaktadır. Belirli bir sıraya göre yazılan ayetler ortaya güçlü anlamlar çıkarabilmektedir. Hatta bu şekilde bazı çok zorlu büyülerin bozulduğu da bilinmektedir. Vefk ilmi ebced hesabı olarak bilinen ilimle de bağlantılıdır. Ebced, Arapça kelimelerdeki harflerin rakamsal bir değeri olduğunun kabul edilmesi sonucu yapılan hesapla, kelimelere rakamsal değer verilmesi ilmidir. Vefk yapılırken ebced hesabından da yararlanılır. Bu da gizli ilimlerin birbiriyle olan bağlantısını gösterir.

Başka bir gizli ilim de hüddamlık ismiyle bilinmektedir.  Hüddam ilmi, cinlerle iletişime geçme ve kontrol etmeyi kapsamaktadır. Bu ilim özellikle kara büyülerin bozulması konusunda büyük öneme sahiptir. Kara büyüler yapılırken cinler kullanıldığı için, bu büyülerin bozulması sadece bu cinlerin görevlerinden vazgeçirilmesi ya da yok edilmesiyle mümkün olmaktadır. Bunu da sadece hüddam ilmine sahip medyumlar veya uzmanlar yapabilir. Hüddam ilmine haiz olmayan bir kişinin kara büyü bozma şansı yoktur.  Gizli ilimler bu yüzden çok önemlidir. Manevi anlamda başınızda bir takım sıkıntılar varsa ya da herhangi bir sebeple bir büyüye veya tılsıma ihtiyaç duyuyorsanız, gizli ilimlere sahip olan medyumlar ve hocalardan destek görmekten başka bir ihtimal düşünmeyin.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

 

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*