Gizli İlimler Ne İşe Yarar

Gizli İlimler Ne İşe Yarar

Gizli İlimler Ne İşe Yarar

Gizli ilimler, dünyanın maddi değil manevi yönü ile ilgili olan ve herkesin altından kalkamayacağı yetenekler gerektiren ilimlere verilen isimdir. Nasıl ki dünyada gerçekleşen fiziksel olaylar ile ilgilenen pozitif bilimler çeşitli türlere ayrılıyorsa, aynı şekilde gizli ilimlerin de türleri ve uzmanları vardır. İyi bir medyum, gösterdiği manevi faaliyetlerde mutlaka gizli ilimlerden yararlanmalıdır. Bir büyünün ya da tılsımın ortaya çıkması ya da bozulması için veya bir muska ya da vefk hazırlanması için belli ilimlere sahip olmak gerekir. Zaten gizli ilimler hakkında bilgi sahibi olmak, medyum veya hoca diye adlandırdığımız kimseleri bu tip yeteneklere sahip olmayan insanlardan ayırmamızın temel sebebidir.  Gizli ilimlere sahip olmayan biri medyum olduğunu iddia ediyorsa o kişiye bu tip manevi konularda hiç güvenmemeli ve uzak durmalısınız.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Gizli İlimlerin Faydaları

Gizli ilimler birçok farklı şekilde insanlar için yararlı olacak biçimde kullanılabilir.  Gizli ilimlere en çok ihtiyaç duyulan alan büyülerin yapılması ya da yapılmış bir büyünün bozulmasıdır. Gizli ilimler olmadan bu tip  faaliyetlerin yerine getirilmesi imkansızdır. Örnek verecek olursak, bazı büyülerin yapımında vefk ilminden yararlanılmaktadır. Vefk, İslamiyet’te kabul gören özel bir dua  biçimdir. Vefk, bir dileği olan insanların dileğinin gerçekleşmesi için Allah’a dua edilmesi olarak adlandırılabilir fakat bu duanın gerçekleşmesi gün içinde herkesin ettiği dualardan farklıdır. Vefkin ortaya çıkması belli ayetlerin ya da Allah’ın isimlerinin, duaların, küçük kağıt parçalarına  yazılması gerekmektedir. Fakat yazılacak ayetler veya Allah’ın isimleri belli bir sırayı takip eder şekilde yazılırsa Vefk geçerli olur. Ayrıca vefk yazılırken, rakamlar veya semboller de kullanılabilir. Vefk, başka bir gizli ilim olan ebced ile, yani Arapça kelimelere, harflerin karşılık geldiği rakamlar üzerinden sayısal değer vermeyle de ilgilidir ve vefkin tutması için ebced hesapları yapılır. Bu da gizli ilimlerin birbiriyle ilişkisini gösterir.

Medyumların yararlandığı tek gizli ilim vefk değildir. Örneğin havas ilmi de medyumlar tarafından çok sık şekilde kullanılır. Havas, Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetlerdeki saklı anlamları görme ilmidir. Kuran’daki ayetlerde yer alan bu saklı anlamlar çeşitli büyülerin yapılmasında veya yapılmasında kullanılabilir. Bu yüzden havas da çok önemli bir gizli ilim sayılmaktadır.

Diğer bir gizli ilimse hüddam ilmidir. Hüddam ilmi özellikle başı kara büyü ile dertte olanlar için çok önemli bir konumdadır. Hüddam ilmine sahip olan insanlar, cinler ile iletişime geçebilmekte hatta onları kontrol edebilmektedir. Kara büyülerde bilindiği gibi kötü cinlerden yararlanılır.  Bir kara büyünün bozulması için de büyüde kullanılan cinin görevinden vazgeçirilmesi gereklidir.  Hatta bazı durumlarda cinin tamamen yok edilmesi bile gerekebilir. Bu tür eylemler için de hüddam gizli ilmine yani cinleri kontrol edebilme yeteneğine sahip bir medyuma ihtiyaç vardır. Gizli ilimlerin ne kadar önemli olduğu bu örneklerden de rahatça görülebilir.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*