Büyüler

Domuz Yağı Büyüsü

Tıkla ve Medyum Mehran'ı Şimdi Ara: 0532 272 20 82

Domuz yağı büyüsü kara büyü kategorisinde yer alır ve güçlü bir büyüdür. Kara büyü uygulamalarında olduğu gibi domuz büyüsünün yapımında da cinler kullanılmaktadır. Sonuçları açısından bakıldığında gerçekten tehlikeli bir büyüdür. İnsanların hayatını bir anda değiştirerek yerle bir edebilir.

İslam dininde kötü ve pis olarak kabul edilen hayvanların parçaları kullanılarak büyü yapılmaktadır. Büyünün yapılması zor olduğu kadar bozulması da bir o kadar zordur. Çünkü etkili olduğu bilinen bu büyü oldukça dirençli bir büyüdür.

Domuz yağı büyüsünün yapılma amacı insanlara sıkıntı vermek, kötülük yapmaktır. Büyüye maruz kalan kişiye sıkıntılar yaşatmasının yanında insanların ölümüne bile neden olabilir. Bu nedenle büyünün etkilerinden kurtulmak hiç de kolay olmayacaktır. Kendi kendinize büyüyü bozmanıza imkan yoktur. Domuz yağı büyüsü yapılan kişinin alanında uzman bir medyum ya da hocadan yardım almaktan başka çaresi yoktur.

Kara büyülerden olan domuz yağı büyüsünü yapmak ya da bozmak gerçekten yetenek ve deneyim ister. Gizli ilimler konularına hakim olmak gerekir. Uzman kişinin doğuştan gelen yeteneğinin olması gerekmektedir. Bu yüzden hem ilim sahibi hem de işinin ehli olam bir medyum ya da hoca bulmalısınız.

İnsanların birbirlerine karşı kullandıkları en tehlikeli büyülerden biri olan domuz yağı büyüsü kesin sonuç veren güçlü bir büyüdür. Bunun nedeni ise büyüde ruhani varlıkların kullanılıyor olmasıdır. Büyüde domuz yağı kullanılmaktadır. Yapıldıktan sonra bozulmasının zor olmasının nedeni de bu şeytani varlıkların kullanılıyor olmasıdır. Bu büyünün amacı zarar vermek, yıkmak ve bozmaktır.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de birbirini seven iki insanı ya da güzel giden evlilikte eşleri birbirinden ayırmak için yapılmaktadır. Bunun dışında iş hayatı güzel giden kişiyi maddi kayıplara uğratmak için, kişilerin rızıklarına engel olmak için ya da kişinin kısmetini kapamak için gibi her zaman kötü amaçlar için kullanılmaktadır. Amaç insanları zor durumda bırakmak ya da sevenleri ayırmaktır.

Domuz yağı büyüsü kişinin ölmesi için yapılan bir büyü değildir. Fakat etkileri çok kuvvetli olduğundan ruhsal açıdan insanları etkisi altına almakta ve kişilerin akıl sağlığı bozulmaktadır. Sonuç olarak bu olumsuz etkiler insanların ölümüne yol açabilmektedir. İnsanlar düştükleri sıkıntılar neticesinde intihar edebilmektedirler.

Büyü domuz yağı insanların kıyafetlerine, evinin giriş kapısına gibi en çok temas ettiği yerlere sürülmektedir. Tabi sadece domuz yağının kullanılması ile büyü uygulaması yapılmıyor. Ritüeller uygulanıyor, tılsımlı sözcükler kullanılıyor ve şeytani güçlerden yardım alınarak bu varlıklara görevler veriliyor. Bu nedenle kişilerin kendi kendilerine bu büyüyü yapmaları imkansızdır. Büyü denemeleri de daha zararlı olabilir. Cinler insanlara musallat olabilir. Bu istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak için mutlaka alanında uzman bir medyum ya da hocadan yardım alınması gerekir.

Çözüm Bu Yazıda Olabilir!  Cin Musallatı

Seven kişileri ayırmak ya da insanların aile düzenini bozmak için yapılan domuz büyüsü sonrasında sevenler ayrılabilir. Aile düzeni bozulabilir. İş hayatında kayıplar yaşanabilir. Görüldüğü gibi büyünün yapılmasında sonra insanların hayatları tamamen olumsuz olarak etkilenmektedir. 

Oldukça etkili ve güçlü büyülerden bir tanesi olan domuz büyüsü, alanında uzman, gizli ilimler, havas, hüddam ve vefk gibi ilimlerde yeterli bilgi ve tecrübeye sahip bir medyum ya da hoca tarafından hazırlandığında kısa sürede etkisini gösterecektir. Domuz yağı büyüsü bu hayvana ait yağ parçaları ile yapılmaktadır. Tehlikeli büyü olduğu için uzman tarafından yapılmalı ve büyü denemesi yapılmamalıdır. Kulaktan dolma bilgiler ile büyüyü yapmaya çalışmak birtakım olumsuzları getirir. Şeytani güçlerin kullanılması büyünün etkilerini daha da arttırmaktadır.

İnsanların ruh ve akıl sağlığına etki eden büyü insan sağlığını günden güne bozmakta ve büyüye maruz kalan kişi bu çıkılmaz durumda intiharı bile düşünmektedir. Domuz yağı kıyafetlere ya da kapı önlerine gibi en çok kullanılan yerlere sürülmektedir. Bu sürülen yerlerin silinmesi ve temizlenmesi büyünün etkilerini ortadan kaldırmamaktadır.

Bu büyüyü yaptırmak isteyenlerin öncelikle bu konuda araştırma yapması ve daha önce bu büyüyü yaptıran kişilerden fikir alması önemlidir. Gerçekten insanın hayatını zindana çeviren büyünün etkileri çok güçlüdür ve kişiye zararı çok büyük olmaktadır. Büyüyü yine de yaptırmak isteyenlerin konun uzmanından destek alması gerekir.

Domuz Yağı Büyüsü Nasıl Bozulur?

Domuz Yağı Büyüsü Nasıl Bozulur?

Domuz yağı büyüsü etkileri itibari ile gerçekten çok güçlü bir büyüdür. Kara büyüler grubunda yer aldığı için yapılması ve büyünün bozulması oldukça zordur. Domuz büyüsünü yapan kişinin büyünün nasıl bozmak gerektiğini de bilmesi gerekmektedir. Büyü yapmak ve bozmak için gizli ilimlerden yardım alınmaktadır. Uzman kişinin bu konularda bilgili ve tecrübeli olması gerekmektedir. Büyünün bozulması için ilk olarak görev verilen cinlerin uzaklaştırılarak yok edilmeleri gerekiyor. Bunun dışında okunması gereken dualar bulunmaktadır. Hangi duanın ne kadar okunacağı hakkında medyum ya da hocadan bilgi alabilirsiniz.

Domuz yağı büyüsü kişiye fenalık veren ve olumsuz etkiler taşımasını sağlayan tehlikeli bir büyüdür. Büyü domuz yağının evler ya da kıyafetlere sürülmesi ile gerçekleşir. Kişinin aniden aile hayatı, iş hayatı bozulur ve hem ruh sağlığı hem de beden sağlığı günden güne bozulur. Aniden yaşanan bu değişimler insanın hayatının çekilmez olmasına neden olur. Tüm hayatı etkileyen bu büyüden kurtulmanın tek yolu uzman bir medyumdan yardım almak ve büyünün bozulmasını sağlamaktır.

Domuz yağı büyüsü güçlü bir büyüdür ve etkilerini çok hızlı bir şekilde gösterir. İnsanların hayatı ciddi şekilde zora girer. Hayatı kabusa çeviren büyünün etkilerinden kurtulmak için büyünün mutlaka bozulması gerekir. Kendinizde ya da bir yakınınızda domuz büyüsünün belirtilerini görüyor ve şüpheleniyorsanız işinin ehli bir medyumdan yardım almalısınız. Kara büyüler grubunda yer alan domuz yağı büyüsünün bozulması yapılmasından çok daha zordur. Cinlerden yardım alınarak yapıldığından bu cinlerin görevlerinden uzaklaştırılması gerekmektedir. Hüddamlık ve havas ilmi konularında bilgisi olmayan kişilerin büyüyü bozması mümkün değildir. Büyü bozma işlemleri uzman bir medyum ya da haça tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde daha üzücü sonuçlar ile karşılanabilir.

Çözüm Bu Yazıda Olabilir!  Havas İlmi Nedir?

Domuz yağı büyüsünün amacı kötülük yapmak olduğu için görevlendirilen cinlerde kötüdür. Bu nedenle büyüyü bozmak isteyen kişinin hüddam ilmi konusunda yeterli bilgiye sahip olması ve cinleri kontrol edebilmesi gerekir. Tüm bunları kişilerin kendi başlarına yapmalarına imkan yoktur. Sıradan kişilerin ruhani varlıklar ile iletişime geçmesi söz konusu olamayacağından bir medyum ya da hocadan yardım alınmalıdır.

Büyü yapmak ve büyü bozmak gerçekten kolay değildir. Sıradan kişiler büyü yaptığını ve bozduğunu iddia ederek insanları kandırmaya devam etmektedir. Fakat bu çalışmalar konuda yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından yapılamaz. Domuz yağı büyüsü şeytani cinler ile yapılmaktadır. Bu nedenle büyüyü bozacak kişinin bilgili ve kabiliyetli olması gerekmektedir. Bu şeytani güçlerin görevlerinden uzaklaştırılmadığı sürece büyüyü bozmak imkansızdır. Bu konuda hiç vakit kaybetmeden bir uzmandan yardım almak önemlidir. Büyü Esma-ül Hüsna, ayet ve duaların okunması ile yok edilir. Büyünün bozulması için ön hazırlık yapmak için dua ve sureleri okuyabilirsiniz. Fakat kara büyülerin bozulması zor olduğu için bu büyünün uzman tarafından bozulması gerekmektedir.

Domuz Yağı Büyüsü Ölüme Sebebiyet Verir Mi?

Domuz yağı büyüsü yapılış amacı ölüm olması durumunda ölüme sebebiyet verebilmektedir. Domuz yağı büyüsü kara büyüler kategorisinde olup domuz yağı büyüsü yapılan kişi amansız hastalıklara yakalanabilir, yaşadığı psikolojik sıkıntılara katlanamayarak günden güne intihara sürüklenebilir veya aniden ölebilir. Bu tür ölümlerin domuz yağı büyüsünden mi kaderden mi kaynaklandığını anlamak güçtür. Domuz yağı büyüsünün ölüme sebebiyet vermesine engel olmak için kesinlikle işin ehli medyum hocaya başvurmak gerekmektedir.

Domuz Yağı Büyüsünün Tesirleri Nelerdir?

Domuz yağı büyüsü kara büyüler kategorisinde yer alır. Bu nedenle tesirleri huzursuzluk, mutsuzluk, hastalık ve hatta ölüm şeklinde kendini gösterir. Etkili bir kara büyü olan domuz yağı büyüsünü bozmak maharet isteyen bir iştir. Her domuz yağı büyüsü yapabilirim veya domuz yağı büyüsünü bozabilirim diyen hocaya inanmamak, bu konuda derin tecrübeleri olan medyum hocalardan yardım almak gerekmektedir.

Çözüm Bu Yazıda Olabilir!  Vefk Nedir?

Domuz yağı büyüsü genellikle kıskançlık ve intikam sebebiyle yapılmaktadır. Kişi kendisine zarar veren, kendisini küçük düşüren kişilerden intikam almak için son çare olarak domuz yağı büyüsü yaptırmak isteyebilir. Ancak domuz yağı büyüsü doğru kişiler tarafından yapıldığı taktirde çok etkili ve geri dönülmesi zor ve hatta imkansız sonuçlara sebebiyet verdiğinden dolayı bu büyüyü yaptıracak kişinin kararını net olarak vermesi gerekmektedir.

Domuz Yağı Büyüsü Nasıl Tespit Edilir?

Domuz yağı büyüsünü tespit etmek için öncelikle domuz yağının nereye sürüldüğünü tespit etmek gerekir. Domuz yağı büyüsünü evinize giremeyen, aranızın kötü olduğu biri yapmışsa bu kişi evinizin içine erişemeyeceğinden en fazla kapı eşiğinize, kapınıza veya evinizin dış duvarlarına domuz yağını sürmüş olabilir. Bu nedenle hayatınızda meydana gelen olumsuz değişmelerin sebebinin domuz yağı büyüsü olduğunu ve bu büyüyü aranızın kötü olduğu bir kimsenin yaptığından şüpheleniyorsanız ilk olarak evinizin dış kısımlarını incelemeniz gerekmektedir. Bazen de evinize giren, sizinle arası çok iyi görünen ancak içten içe sizi kıskanan, sevmeyen kişiler domuz büyüsü yaptırır. Bu kişiler evinizin içine girebildikleri için domuz yağını sürdükleri yerleri tespit etmek oldukça güçtür. Karı kocanın arasını bozmak için domuz yağı büyüsüne başvuran kişiler genellikle bu kişilerin yatak odalarının kapı eşiklerine, yatak odalarının görünmeyen, sık temizlenmeyen noktalarına, yatak odası duvarlarına , perde kornişlerine domuz yağı sürebilmektedirler. Bir kişinin işlerinin bozulması için domuz yağı büyüsü yaptıran kişiler ise domuz yağını o kişinin iş için kullandıkları araç, ofis veya iş eşyalarına sürmektedirler. Ancak kişiler hiçbir şekilde domuz yağını tespit edemiyorsa kesinlikle işinin ehli bir medyum hocaya danışmaları gerekmektedir. Aksi halde hayatlarındaki olumsuzluklar katlanarak artacaktır.

Domuz Yağı Büyüsünü Bozmak İçin Sirke Kullanmak Doğru Mudur?

Domuz yağı büyüsünü bozmak için kullanılan materyallerden biri de sirkedir. Sirke dinimizde de yeri olan, arındırıcı etkisinden dolayı kişilerin evlerini, eşyalarını, yiyeceklerini temizlemek için çok sık kullandıkları bir sıvıdır. Sirkenin olumlu etkilerinden dolayı büyüleri de bozabileceğine dair inanış oldukça yaygındır. Evinde, iş yerinde veya herhangi bir eşyasında domuz yağı tespit eden kişi ilk tepki olarak domuz yağını silmeyi denemektedir. Hatta daha etkili olduğuna dair inanış nedeniyle domuz yağını sirkeyle silmek de çok sık başvurulan yöntemlerdendir. Eğer domuz yağı büyüsü henüz etki etmemişse ve domuz yağı sürüldüğü yerde hemen fark edilebilmişse sirkeyle silmek etki edebilir. Ancak büyüler kullanılan materyal kadar söylenen tılsımlı sözlerden dolayı da etki etmektedirler. Bu nedenle domuz yağı tespit edildikten sonra vakit kaybetmeden işinin ehli bir medyum hocaya danışmak gerekmektedir.

Tıkla ve Medyum Mehran'ı Şimdi Ara: 0532 272 20 82

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Herkese hayırlı akşamlar diliyorum arkadaşlar ilk olarak size şunu belirtmek istiyorum ki bir çok medyum hocayla konuştum ve hep dolandırılmya çalıştılar beni medyum mehran hoca gerçek bir medyum hocadır ve kesin çözüm sunmaktadır. Başımdan şöyle bir olay geçti sevdiğim kadınla arama bir çok insan girmek istedi ailelerimiz arkadaşlarımız çevremizdeki herkes bizi ayırmaya birbirimizden koparmaya çalıştı ama biz her şeye rağmen beraber kaldık ve ayrılmadık ama bir gün herşey normal ilerliyorken eşimi aradım telefonlarını açmamaya başladı eve geldiğinde benimle konuşmuyordu bana karşı ilgisi yoktu beni umursamıyor aramıyor sormuyordu ve aklıma eşimin üzerine büyü yapıldığı şüphesi düştü ve araştırmalar yapmaya başladım bir çok medyum hocaya derdimi anlattım bana eşimi geri getireceklerini ancak bunun karşılığı olarakta çok yüksek fiyatta para istediler dolandırıcı olduklarını anladım ve en sonunda medyum mehran hocayı buldum inada derdimi anlattım benimle çok iyi bir şekilde ilgilendi olan biten herşeyi bana açıkladı ve etrafımdaki insanlardan biri bizi ayırmak için eşimin üzerine domuz yağı büyüsü yaptığını öğrendim medyum mehran hoca bu durumu çözebileceğini eşimi bana geri getirebileceğini söyledi ve bir an önce beraber işlemler yapmaya başladık zor bir işlem olduğundan dolayı biraz zorlandık ama yinede pes etmedik ve medyum mehran hocayla beraber büyüyü kaldırmayı başardık eşim bana geri döndü tekrardan eskisi gibi mutlu olduk medyum mehran hocaya şükranlarımı sunarım ve arkadaşlar size tekrardan hatırlatmak isterim ki sizden yüksek fiyatta para isteyen medyumlar aslında dolandırıcıdır ben bu tuzaklara düşmedim sizde düşmeyin hepinize selamlar olsun herkese iyi mutlu sağlıklı hayatlar günler dilerim

 2. Herkese merhabalar arkadaşlar benim sıkıntım eşimden dolayı idi. 6 yıllık evliyim ben 6 yıldırda Gül gibi geçinip gidiyoruz. Fakat şu son zamanlarda yani yaklaşık 5 aydın çok kötü oldu aramız detaya inecek olursam kaynanam beni hiç istemedi kabullenemedi. Ben şüphelendim bi büyü yaptırmış olabilir mi diye ve mehran hocamı araştırdıktan sonra buldum aradım sıkıntılarımı anlattım yardımcı olabileceğini söyledi ve işlemlere başladık bana domuz yağı büyüsü yapıldığını söyledi zaten araştırıp bakarsanız eşleri sevgililer ayırmak için yapılan bir büyüdür. Hocam 21 gün süre verdi bana işleme başladıktan 8-9 gün sonra yavaş yavaş değişimini görmeye haşladım günden güne değişiyordu özüne dönüyordu Mehran hocamız gerçekten çok sağlam bir ilime sahip Allah kendisinden razı olsun çok teşekkür ederim

 3. Ben bu yorumu 2 ay önce yaşadığım bir sorunun çözülmesi ve fayda gördüğüm için için yazıyorum bundan 2 ay önce benim ailem dağılıyor hayatım mahvoluyordu karımla şiddetli geçimsizlik yaşıyorduk bu 2 yıldan beri ilk defa olmuştu biz ailelerin karşı olmasına bu evliliği istememelerine rağmen 2 yıl önce evlendik ama hiç bir sorun yoktu olaylar kavgalar başladıktan sonra bu işin içinde büyü olabileceğinden ve bu büyüyü kaynanamın yaptığın şüphelendim ve bende daha öncesinde aileler yüzünden ayrıldığımız sevdiğimi benden aldıkları için Medyum Mehran hocadan bağlama işlemi yaptırıp sevdiğimi geri almıştım ve bende tekrardan medyum mehran hoca ile iletişime geçip sorunu anlattım ve düşündüğüm gibi kaynanam domuz yağı denilen kara bir büyü yapmıştı ki zaten medyum mehran hoca bu tür işlerin ehliydi bizde son hız işlemlere başladık çok zorlu geçen bir süreçle sevdiğimi tam kaybettim derken ona son anda geri kavuştum bu tür büyüler kara büyü sınıfında olduğundan dolayı çok zorlu ve biraz uzun geçen bir süreçle bozuluyor arkadaşlar benim bu medyum mehran hocaya yaptırdığım 2. Büyü ve her ikisinde de memnun kaldım eğer bu tür sıkıntıları olan varsa medyum mehran hocaya danışabilirsiniz benim bu yorumu yazmamın sebebi bir çok kişi derdine derman olacak sorununu çözecek birini bulamıyor ondan dolayı size tavsiyem medyum mehran hoca

 4. Kocamın ailesiyle hiç iyi değildik sürekli kocamla aramızı bozabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlardı bütün bunlara rağmen eşim beni çok sevdiği için bunlara pek kulak vermiyordu en sonunda her şey tersine döndü ne yaptılar bilemiyorum bir anda beni çocuklarımızı bırakıp evi terk etti 1 hafta kendisine ulaşamadım o arada ailesinin hayatına başka birisini sokmuş olabilir diye bile düşündüm ne yapacağımı düşünürken bir arkadaşım bana Medyum Mehran hocayı önerdi kendisi o kadar yakın samimi bir hoca ki 18 günde sonuç aldım ve eskiden ayrılmamız için elinden gelen her türlü kötülüğü yapan kaynanam bir anda bana çok iyi davranmaya basladı simdi esim ve ailesi benimle çok iyi bana çok iyi davranıyorlar mutluluğumu bana bahşettiği için buradan kendisine teşekkür etmek istedim

 5. Selamlar herkese ben ABD’de devlet göreviyle bulunuyorum. İmanlı ve inançlı biriyim. İlmin havasın gücünü de bilen biriyim. İki çocuğum var, daha iyi bir hayatı olur diye küçük olanın eğitimini burada almasını sağladım. Burada yaşarken kötü niyetli insanlara karşı korumak çok daha zor oluyor takdir edersiniz. Oğlum da uyuşturucudan alkole her şeyi kullanan birine gönlünü kaptırdı. Önceden sigara bile içmeyen oğlum bunlara bağımlı oldu. Kaç kere konuştum ama gönlünü kaptırdığı için bir türlü kurtulamadı bu durumdan. Medyum Mehran hocayı biraz araştırma neticesinde buldum. Hep hakkında iyi şeyler yazılmış, başarılı işlemler yaptığı anlatılmış. Ben de buna güvenerek konuştum. Whatsapp üzerinden görüştüğümde zaten yıllardır aynı numarayı vs. kullandığını gördüm. Kendisinin dürüstlüğü burada zaten anlaşıldı her şeyden öte. Kaçmaya saklanmaya ihtiyacı olan biri olmadığını görünce iyice güvendim. Yaptığı çalışmayı kargoyla evime kadar yolladı. Kargo sürecinde bile çok ilgili davrandı. Yaptım, gönderdim çekilirim diyen biri değil. Gerçekten sorun çözülene kadar gereken neyse onu yapıyor. İşlem bana gelince kullanmamın nasıl olacağını da söyledi. Kolayca hallettim. Bir hafta içinde oğlum o kızdan soğudu, benden özür diledi, yanlış yola saptığının bilincine vardı. Şu an eğitimine odaklı bir şekilde çalışıyor. İşlemin etkisi beklediğimden de iyiydi açıkcası. Başkası olsa bu adam zaten yurtdışında der parayı alır gerisi umrunda olmaz ama Amerika’da olmama rağmen sonuna kadar ilgilendi sağolsun buradan teşekkür etmek ve tavsiye etmek istedim.

 6. Merhaba.
  Bir süredir mesaj yazacaktım ama yazmak için emin olmak istedim. Artık kesin emin olduğum için yorum yazmak konusunda çekinmeyeceğim.

  Medyum Mehran hocaya domuz yağı büyüsü yaptırdım. Bu büyüyle ilgili süreci tam olarak anlatmak istiyorum ihtiyacı olan kişiler varsa bu yorumumdan yola çıkarak karar verebilir. Bir kişiye bir yardımcı olabilirsem hayır işlemiş olurum.

  Büyüyü ev huzuru amacıyla yaptırmıştım. Ev içerisinde sürekli tartışma ve kavga yaşadığımız için bunu çözebilecek bir manevi çalışmaya ihtiyaç duydum.

  Biraz araştırma yaptıktan sonra Medyum mehran Hoca’yla çalışmaya karar verdim. Medyum mehran hoca ile telefonda devamlı olarak her zaman iletişimde kaldık. Durumumla ilgili tüm derdimi sıkıntımı sordu, cevapladım. Çalışmayı tamamen benim ihtiyaçlarıma göre hazırladı.

  Bir hafta gibi bir süre geçti bu sürede büyü elime ulaştı. Hiç sorun çıkmadı gönderim aşamasında da. Elime geçtiği andan itibaren 40 güne kadar uzayabilir demişti etki süresi. 1 günden 40 güne kadar ortaya çıkacağını belirtmişti. Etkisinin de %90 ihtimalle olacağını söyledi.

  İşlemin etkisini 10. günde görmeye başladım. Bildiğim kadarıyla bu etkilerin parça parça ortaya çıkacağını düşünüyordum ama hiç beklemediğim şekilde aniden bütün tartışmalar mucize gibi bitti.

  Arayıp teşekkür ettim, her türlü soru sıkıntı için dilediğin zaman arayabilirsin dedi. Medyum mehran Hoca ile ilgili en çok sevdiğim şey bu oldu zaten. İşinin arkasında duruyor, sözünün eri bir adam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu