Cin Musallatı

Cin Musallatı

Cin Musallatı

Cinler insanlar gibi Allah’a kulluk etmek için yaratılan, peygamberlerin getirdikleri ilahi davete muhatap olan mükellef yaratıklardır. Kur’an-ı Kerim’e göre dumansız ateşten yaratılmış olan cinler, gözle görülemeyen varlıklardır.

Allah’a kullukla mükellef olan cinlerin bir kısmı insanlar gibi Alah’a, resulüne ve Kur’an-ı Kerim’in öğretilerine iman eden Müslüman cinlerdir. Tabi bunlar arasında da imanı zayıf olan ve zaman zaman kötü yola sapan cinler vardır. Müslüman olmayan cinler ise şeytani cinler olarak da tanımlanır. Cinlerle irtibata geçen insanların kalplerine ve beyinlerine hükmedebilen şeytani cinler, genellikle insanlara zarar vermek veya hükmettikleri insanı iman yolundan uzaklaştırmak için insana musallat olabilirler.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

İlk aşamada musallat değil de tebelleş görülür. Yani istenmeyen varlığın, bu durumda cinin insanın etrafında dolaşması, sürekli onun bulunduğu yerlerde olması söz konusudur. Musallat aşamasında ise cinin etrafında dolaştığı insanın kontrolünü ele geçirmeye çalıştığı, o insanla bu amaca ulaşmak için uğraştığı söylenebilir. Bunun ardından ise istila aşması gelir. Yani cin musallat olduğu insanı kontrol etmeye başlar, vücuduna sahip olur.

Cin Musallatının Sebepleri

Genellikle yetkin olmayan kişilerin yaptıkları büyüler vb. uygulamalar neticesinde ortaya çıkan cin musallatı farklı sebeplerle de ortaya çıkabilen bir durumdur.  Büyü haricinde cinlerin rahatsız edilmeleri ya da “üzerlerine uğranması” olarak tarif edilen olayların gerçekleşmesi de cin musallatına neden olabilir.

İslam alimleri kaynar su dökmek, yüksek bir yerden cinin üzerine düşülmesi, insanların bilmeden cinlere kötülük etmesi, cinlerin sebepsiz yere insanlara zulmetmeleri gibi nedenlerle cin musallatıyla karşılaşılabileceğini belirtmişlerdir. Bunun dışında erkek cinin kadın bir insana ya da dişi bir cinin erkek bir insana âşık olması da cin musallatının sebepleri arasında sayılmıştır.

Cin Musallatının Engellenmesi Mümkün mü?

Cin musallatı bilerek veya bilmeyerek cinlere zarar verme ya da onlarla ilişkiye geçme yoluyla meydana gelebilir. Yani uygun yöntemler kullanılarak yapılmayan büyüler veya başka uygulamalar cin musallatına neden olabilir. Dolayısıyla tavsiye edilmeyen eylemlerden uzak durarak veya bazı büyüler gibi cinlerin de karıştığı uygulamalar konusunda yetkin kişilerden yardım alınarak cin musallatından bir ölçüde korunmak mümkün olabilir.

Asıl sorun, cinlerin sebepsiz yere insana musallat olduğu veya insana aşık olması nedeniyle ona musallat olduğu durumlardır. Bu gibi olaylar söz konusu olduğunda cin musallatını önlemek mümkün olmayabilir. Bu durumdan uzak durmak isteyenlere namaz, oruç ve zikir gibi ibadetlerini, görevlerini aksatmamaları önerilebilir. Fatiha, Ayet-el Kürsi, Felak ve Nas Surelerini okumak da cinlerin uzak durmasını sağlayabilir.

Fakat cin musallatından korunmak mümkün olmadıysa ve kişide ani olarak ibadetten uzaklaşmak, içki gibi kötü alışkanlıklarda artış, intihar düşüncesi gibi önemli değişiklikler görülürse,  sorunla başa çıkabilen kişilerden yardım almak gerekecektir. Yani bu konularda uzman, eğitimli ve tecrübeli hocalardan ya da medyumlardan yardım almak uygun olacaktır.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*