Cin Musallatı Nedir

Cin Musallatı Nedir

Cin Musallatı Nedir?

Musallat kelimesi sözlükte “bir kimsenin ya da hayvanın üzerine bıktıracak kadar düşmek” olarak tanımlanmaktadır. Cin musallatı ise dumansız ateşten yaratılmış olan metafizik varlıklar olan cinlerin üzerine düştükleri insanı rahatsız etmesi, kontrolünü eline geçirmeye çalışması olarak tanımlanabilir.

Cinler İslami inanışa göre dumansız ateşten yaratılan ve göze görünmeyen ama aynı insanlar gibi Allah’a kulluk etmekle mükellef olan yaratıklardır. Dolayısıyla cinler de insanlar gibi peygamberler tarafından iletilen emirlere uymakla, iman etmekle ve ibadetlerini yapmakla yükümlüdürler. Cinlerin bir bölümü bu görevlerini yerine getiren Müslüman cinlerdir.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

İslam alimleri tarafından şeytani cinler olarak tanımlanan cinler ise insanların bir kısmı gibi bu görevleri yerine getirmeyen, iman etmeyen cinlerdir. Bu cinler kötü işlerin yapılmasına aracılık edebildikleri gibi kontrol ettikleri insanın beynini ve vücudunu yönlendirebilirler. Zaten cin musallatının ardından gelen bölüm genellikle “istila” olarak tanımlanmaktadır. Yani musallat oldukları insanın vücuduna girerler ve onu sınırsız biçimde kontrol ederler.

Cin Musallatı Neden Kaynaklanır?

Cin musallatı insanın cinleri bilerek veya bilmeyerek rahatsız etmesinden kaynaklanabilir. Gözle görülmeyen varlıklar olan cinleri istemeden rahatsız etmek de cin musallatının nedeni olabilir.

Bunun dışında cinlerin insana aşık olmaları ve onunla evlenmek istemeleri de cin musallatının sebepleri arasında gösterilir.

Özellikle kara büyüler yetkisiz, yeterli bilgisi ve yeteneği olmayan kişiler tarafından yapıldığında cin musallatına neden olabilirler. Çünkü bu büyülerde cinler kullanılır. Hüddam çağırma yeteneği ve bu konuda bilgisi olan kişiler büyülerde yardım aldıkları cinleri kontrol edebilirler. Ama bu yeteneğe sahip olmayan kişilerin temasa geçtikleri cinler ya da bir büyü nedeniyle musallat olduğu insana yönlendirilmiş olan cinler inatçı biçimde o insana zarar vermek isteyebilir, ona ve yaşadığı yere musallat olabilirler.

Bu sebeplerin dışında sadece insana zarar vermek isteyen ve açıkça görülen hiçbir sebebi olmayan cinler de cin musallatının ortaya çıkmasına neden olabilirler.

Cin Musallatının Belirtileri

Cin musallatının belirtileri olayın meydana gelmesine yol açan asıl nedene göre farklılık gösterebilir. Yani insana aşık olan bir cin nedeniyle ortaya çıkan cin musallatı ile büyüler nedeniyle meydana gelen cin musallatının belirtileri farklı olabilir. Ama genellikle ortaya çıkan belirtiler şunlardır:

Kişi Uyanık Olduğunda

  • Namaz, oruç, zikir gibi ibadetlerden uzaklaşılması,
  • Tembellik ve kişinin hiçbir şey yapmak istememesi,
  • Zihinsel dağınıklık,
  • Uzuvlarda, organlarda çıkan ve tedavi edilemeyen ağrılar, sağlık sorunları,
  • Hastalıklar haricinde ortaya çıkan şiddetli baş ağrısı ve/veya sara.

Uykuda İken

Kişinin uzun süre uyuyamaması, uykusuz kalması,

Uyurken sürekli kâbus görmek, korkunç kabul edilen hayvanlarla uğraşmak veya yüksekten düştüğünü görmek gibi rüyalar,

Uykuda çok uzun veya çok kısa, genellikle tuhaf ve karanlık/siyah insanlar, varlıklar görmek,

Uykuda sıkıntı çekmek, inlemek, uyandığında belli belirsiz karaltılar görmek,

Uyurgezerlik,

Uykuda bağırmak, çığlık atmak, diş gıcırdatmak, gülmek vb.

Tıkla ve Medyum Amir Ahmed’i Şimdi Ara: 0532 558 90 03

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
*